Trápí vás lupénka? 3 zásady při výběru oblečení!

Trpíte lupénkou a zároveň se chcete líbit? Víme, že to často není jednoduché. Jaké jsou tedy nejdůležitější zásady, které byste při výběru oblečení měli dodržovat?

1. BAVLNA, BAVLNA, BAVLNA

V případě lupénky je důležité vyhýbat se kontaktu umělých materiálů s kůží. Proto zapomeňte na syntetické materiály a zaměřte se raději na bavlněné kousky, které jsou nejen příjemné, ale zároveň i prodyšné. V současné době už jsou cenově srovnatelné s oblečením z jiných materiálů.

2. NECHTE KŮŽI DÝCHAT

V prvním bodě byla v souvislosti s bavlnou zmíněna prodyšnost. Ta je pro kůži s lupénkou velmi důležitá, jelikož pot a přehřátí může projevy lupénky ještě více zhoršovat. Dejte si tedy pozor jak na materiál, tak střih vašeho oblečení a hlavně - i když je to kolikrát těžké, snažte se v teplých dnech nepařit v dlouhém rukávu a uvidíte, že i stav vaší pokožky se díky tomu zlepší.

3. SVĚTLÉ BARVY

Pokud vás trápí šupinky kůže, které zůstávají na oblečení, vybírejte spíše světlé barvy, s nimiž šupinky splynou. Nebudete tak muset být co chvíli nervózní z toho, že máte na rukávu další a další viditelné kousky suché kůže.

Joomla SEF URLs by Artio