Doplňky stravy pro pokročilé

doplnky stravy

Několikrát týdně tvrdě makáte v posilovně a na vašem těle už pokrok není moc vidět? Pak je rozhodně dobré věnovat pozornost možnostem, které nabízí vhodné doplňky stravy. Podpořte výkon vašeho těla a investuje pár stovek korun do vyrýsovaných svalů.

Gainery

Pro všechny jedince, kterým dělá problém nabírání další svalové hmoty, jsou vhodné právě gainery. Tyto doplňky stravy se užívají především po tréninku a jedná se vlastně o speciální druh velkého množství sacharidů. Právě ty totiž vytvářejí objem, který je při posilování většinou tak žádoucí. Při nákupu gainerů se zaměřte na ty s co nejvyšším obsahem cukru.

Creatin

Tento doplněk stravy patří mezi ty vůbec nejvyhledávanější, a to především proto, že se mu přisuzují mnohdy až zázračné účinky. Není to však žádný zázrak, který vaši postavu vyrýsuje za vás. Funguje na principu tzv. natahání vody do svalů, která se v nich udrží a tím rychle zvýší jejich objem. Creatin je vhodný především pro jedince, kteří disponují vyšším obsahem tuku v těle, neboť právě u nich bude mít tento doplněk stravy nejviditelnější efekt.

Kreatin dodá energii před každým výkonem

S pomocí fyziologických procesů vzniká z aminokyselin v ledvinách a následně přímo v kosterním svalstvu látka, která bývá označována jako kreatin. Je to jakýsi podpůrný doplněk pro svalstvo v lidském těle a díky velkému množství energie v něm obsaženém dokážeme podat lepší fyzické výkony. Výzkumy prokázaly, že dávka 20 - 30 g denně pomáhá zlepšovat výkonnost každého atleta.

Na trhu je na výběr z nepřeberného množství druhů kreatinu. Vybírejte pečlivě, neboť ne každý produkt je právě kvalitní. Spolehněte se na české výrobky od společnosti Muskulvit, kteří si přípravky sami vyrábějí a vy tak znáte jejich pravý původ. Doplněk kreatin je to nejlepší, co si před svým výkonem můžete dopřát, muskulvit.cz je zase tím nejlepším místem pro jeho nákup.

Znáte rozdíl mezi proteinem a gainerem? My vám to objasníme!

Možná si řeknete, že všem, co se věnují cvičení, to přece musí být jasné. Ovšem opak je pravdou, protože na tuto otázku se nás ptá čím dál více lidí. Takže jaký je rozdíl mezi gainerem a proteinem?

Protein je bílkovina. A z bílkovin vznikají svaly. Někdy se také říká, že bílkoviny jsou stavební látka pro růst svalů. Proteiny najdete v mase, ve vejcích (hlavně v bílku), ale také v tvarohu či jiných mléčných výrobcích. Také některé plody rostlin jsou bohaté na bílkoviny. Například chia, sója nebo quinoa.

3483644251 28b3dc59fd m

Potřebuje naše tělo potravinové doplňky?

Jako doplňky potravy jsou označovány nejrůznější tobolky, kapsle či sirupy. V posledních letech bylo možné zaznamenat zvýšenou poptávku po těchto produktech především u sportovců. Nejen těm vrcholovým potravinové doplňky napomáhají předcházet zraněním a částečně usnadňují regeneraci.


Využívání doplňků stravy má svůj smysl prakticky pro každého jedince. Základem zdravého životního stylu je kvalitní strava, tu však není vždy snadné poskládat. Obsáhnout celé to široké spektrum prvků, které jsou pro naše tělo důležité. A v těchto chvílích by měly přijít na řadu potravinové doplňky.


Je však nezbytně nutné myslet na to, že se jedná pouze o doplňky. Neřízeným zobáním všemožných prášků totiž nikdy nedokážete nahradit plnohodnotnou stravu.

Whey proteiny

Syrovátkové proteiny poznáte velice snadno, nejčastěji nesou označení whey protein(anglicky syrovátka), vždy však platí, že je vhodné podrobně si prostudovat etiketu a zjistit, jestli opravdu jedná o čistý syrovátkový proteiny nebo protein nastavený dalšími zdroji bílkovin. Syrovátková bílkovina je vzhledem bílý prášek, který po rozpuštění ve vodě vytvoří nápoj podobný konzistencí i chutí mléku. Nemá s ním však mnoho společného. Syrovátka vzniká při sražení mléka. Je tedy jednou složkou mléčné bílkoviny. Tou druhou je kasein. Poměr syrovátkové a kaseinové bílkoviny v mléku je 1:4. Při srážení mléka vznikne tvaroh, tedy mléčná bílkovina - kasein. Pak zůstane ještě tekutina a to je právě syrovátka. Má žlutozelenou barvu. Právě tato surovina se využívá k výrobě syrovátkových proteinů. Syrovátková bílkovina jako taková je nerychleji vstřebatelným zdrojem bílkovin dostupným doplňkové výživě. Je tedy ideálním řešením pro potréninkovou suplementaci a suplementaci v obdobích delšího lačnění.

Joomla SEF URLs by Artio