Znáte rozdíl mezi proteinem a gainerem? My vám to objasníme!

Možná si řeknete, že všem, co se věnují cvičení, to přece musí být jasné. Ovšem opak je pravdou, protože na tuto otázku se nás ptá čím dál více lidí. Takže jaký je rozdíl mezi gainerem a proteinem?

Protein je bílkovina. A z bílkovin vznikají svaly. Někdy se také říká, že bílkoviny jsou stavební látka pro růst svalů. Proteiny najdete v mase, ve vejcích (hlavně v bílku), ale také v tvarohu či jiných mléčných výrobcích. Také některé plody rostlin jsou bohaté na bílkoviny. Například chia, sója nebo quinoa.

3483644251 28b3dc59fd m

Na druhou stranu sacharid je látka, ze které tělo získává energii. Tato energie se dá rozdělit na jednoduché sacharidy a komplexní sacharidy. Rychlým sacharidům (na výrobcích jsou označeny jako cukry) se snažte vyhýbat, protože se po nich tloustne a kazí se zuby. Najdete je ve sladkostech, limonádách apod.

A co tedy je ten gainer? Gainer je směsicí proteinu a sacharidů. Poměr se udává číslovkou, která uvádí procento bílkoviny ve výrobku. Ve valné většině případů je sacharidů více než bílkovin. Gainery jsou také levnější než čistý protein. A kdo by ho měl užívat? Ti, co chtějí růst. Protein je na budování svalů, ovšem každý sval musí mít nějaký základ (to, z čeho se přemění na sval). Proto pokud máte 65 kilo, rozhodně nesahejte po proteinu, ale raději sáhněte po gaineru, který vám pomůže rychleji dosáhnout toho, co chcete.

Joomla SEF URLs by Artio