Boj s křečovými žílami: Už jste slyšeli o lepidlu?

Křečovými žílami v současné době trpí velký počet lidí a odborníci se stále snaží objevovat nové a účinnější metody, jak s varixy bojovat. Jednou z nich je také operace křečových žil lepidlem. Už jste o tom slyšeli? Přečtěte si, jak to vše probíhá.

Možná si říkáte, že to zní vážně dost zvláštně. Lepidlo do žil? No, kdo by se nepodivil. A co že je to lepidlo vlastně zač? Jedná se o biologické tkáňové lepidlo cyanoakrylát (neplést s běžným kyanoakrylátem ve formě vteřinového lepidla!) s názvem VenaSeal. Tato látka se pomocí katétru po malých dávkách vpichuje do žíly a postupně ji slepuje, tím následně způsobuje její bezbolestný zánik. 

Tento zákrok se provádí v lokálním znecitlivění. Není tak nutná hospitalizace a pacient se téměř ihned po zákroku může vrátit do koloběhu běžného života, popisuje MUDr. Robert Vlachovský, Ph.D., který se touto metodou zabývá.

Pro více informací či konzultaci se můžete obrátit přímo na něj (kontakt zde - Brno, Praha a Uherské Hradiště) nebo se obraťte na jinou specializovanou kliniku, která léčbu křečových žil lepidlem provádí. V žádném případě se však nenechte zlákat pochybnými léčiteli a vždy vyžadujte potvrzení odbornosti.

 

Joomla SEF URLs by Artio