Co je to kreatin a jaké je jeho využití?

Kreatin je látka, která dokáže do jisté míry zvýšit výkonnost, zvětšit sílu a zrychlit nárůst svalové hmoty. Přirozeně se vyskytuje v těle každého z nás, takže není třeba se ho bát. Naše tělo je schopné přirozeně vytvořit pouze 2 g  kreatinu za den a jeho celkové množství v těle  průměrného člověka se průměrně pohybuje kolem 120 g.Kde se kreatin přesně nachází?

 

Nachází se především v našem kosterním svalstvu (95%) v srdci nebo v případě mužů i ve varlatech. Největším zdrojem kreatinu je maso, ale je důležité si uvědomit, že 1 kg masa obsahuje slabých 5 g.

 

Kde ho získat?

 

Kreatin je možné získat ze stravy nebo si pomoct doplňky stravy. V případě stravy je největším zdrojem maso a jiné živočišné produkty, ovšem je nutné si uvědomit, že 1 kg masa obsahuje pouhých 5 g. Z toho důvodu se kreatin může doplnit kreatinovými doplňky, které nám kreatin doplní ve vhodném množství, aniž bychom museli sníst ohromné množství masa.

 

Využití kreatinu

 

Protože je užívání kreatinu legální, využívá se především ve sportu. Oblíbený je především mezi kulturisty, kteří po jeho správném užívání nabývají na síle a také na svalové hmotě.

 

Joomla SEF URLs by Artio