Co je to kreatin a jaké je jeho využití?

Kreatin je látka, která dokáže do jisté míry zvýšit výkonnost, zvětšit sílu a zrychlit nárůst svalové hmoty. Přirozeně se vyskytuje v těle každého z nás, takže není třeba se ho bát. Naše tělo je schopné přirozeně vytvořit pouze 2 g  kreatinu za den a jeho celkové množství v těle  průměrného člověka se průměrně pohybuje kolem 120 g.


Léčba křečových žil

Pokud se vám na dolních končetinách začaly objevovat křečové žíly, na nic nečekejte a navštivte lékaře. Během vstupní konzultace lékař zhodnotí váš stav a podrobně vám vyšetří cévní systém dolních končetin. Na základě těchto vyšetření vám bude doporučen léčebný postup, který vždy spočívá v kombinaci konzervativní terapie a různých forem invazivní léčby. Je důležité se uvědomit, že konzervatiní léčba křečových žil je pouze podpůrná a je vhodná v počátečních stádiích onemocnění, dokáže zmírnit obtíže, avšak křečové žíly neodstraní. Spočívá v kompresi dolních končetin a užívání venofarmak.  Pokud konzervatiní léčba nezabírá a dojde ke zhoršení, či jestli jste křečové žíly podcenili a došli k lékaři za pět minut dvanáct, čeká vás chirurgický zákrok. Jakým způsobem bude zákrok proveden záleží na rozhodnutí lékaře a také na rozsahu a vážnosti křečových žil.

Cvičíte, ale váš pokrok se zastavil?

Kulturista, Sixpack, Karton, Svaly, Abs, FitnessTělo si po určité době zvykne na zátěž a vaše úsilí pak nenese očekávané plody. V takovém případě je třeba buď zvýšit zátěž, přidat další aktivitu, nebo změnit typ pohybu – po zapojení jiných svalů budete na sobě opět cítit výsledky své tvrdé práce.

Dalším doporučovaným postupem je přidat také doplňky stravy jako jsou minerály a proteiny, protože tělo při zátěži potřebuje zvýšit příjem právě těchto látek.

A v neposlední řadě nezapomínejte na odpočinek, protože bez odpočinku vaše tělo nemá čas na regeneraci a tedy i růst svalů.

Jak se léčí křečové žíly

Je krásné pozorovat, jak jde medicína stále kvalitou vzhůru a že zrovna Česká republika patří ke špičce. Dnes se podíváme na možnosti, které máte, pokud na sobě zpozorujete bolestivé modré žilky - tedy křečové žíly. K prvním příznakům také patří pocit oteklých a "těžkých" nohou. Tato nemoc je bohužel jedna z těch civilizačních chorob, které znepříjemňují život čím dál více ženám.

Znáte rozdíl mezi proteinem a gainerem? My vám to objasníme!

Možná si řeknete, že všem, co se věnují cvičení, to přece musí být jasné. Ovšem opak je pravdou, protože na tuto otázku se nás ptá čím dál více lidí. Takže jaký je rozdíl mezi gainerem a proteinem?

Protein je bílkovina. A z bílkovin vznikají svaly. Někdy se také říká, že bílkoviny jsou stavební látka pro růst svalů. Proteiny najdete v mase, ve vejcích (hlavně v bílku), ale také v tvarohu či jiných mléčných výrobcích. Také některé plody rostlin jsou bohaté na bílkoviny. Například chia, sója nebo quinoa.

3483644251 28b3dc59fd m

Vybavení zubní ordinace

Rozhodli jste se jít cestou vlastní ordinace? Nejjednodušší cestou je odkoupení nějaké stávající. Na to budete potřebovat několik stovek tisíc až milionů korun v závislosti na velikosti a vybavení zubní ordinace, stejně tak jako na atraktivitě oboru a lokalitě. V centru Prahy nebo Brna se zcela jistě prodávají dráže než v některé z menších obcí. Nabídku a poptávku můžete sledovat na specializovaných webech, jedním z nich je například www.dentalmarket.cz nebo třeba www.zuby.cz. Výhodou je, že nemusíte získávat ani různá povolení nebo pacienty, ale jen naskočit do již zavedeného provozu. Nevýhodou ale může být to, že asi nikdy nenajdete praxi zcela podle svého přání, ať už co se zařízení nebo lokality či jiných faktorů týče. Budete se prostě muset popasovat s tím, co před Vámi vybudoval někdo jiný. Pokud se rozhodnete o založení soukromé ordinace od nuly, tedy tzv. na zelené louce, může být Vaše počáteční investice spíše vyšší, a vyšší  bude i investice časová.

Potřebuje naše tělo potravinové doplňky?

Jako doplňky potravy jsou označovány nejrůznější tobolky, kapsle či sirupy. V posledních letech bylo možné zaznamenat zvýšenou poptávku po těchto produktech především u sportovců. Nejen těm vrcholovým potravinové doplňky napomáhají předcházet zraněním a částečně usnadňují regeneraci.


Využívání doplňků stravy má svůj smysl prakticky pro každého jedince. Základem zdravého životního stylu je kvalitní strava, tu však není vždy snadné poskládat. Obsáhnout celé to široké spektrum prvků, které jsou pro naše tělo důležité. A v těchto chvílích by měly přijít na řadu potravinové doplňky.


Je však nezbytně nutné myslet na to, že se jedná pouze o doplňky. Neřízeným zobáním všemožných prášků totiž nikdy nedokážete nahradit plnohodnotnou stravu.

Tipy na fitness vybavení

Pro ty, kteří už mají za sebou první kroky k zdravému životnímu stylu, je další překážkou výběr odpovídajícího a kvalitního fitness vybavení. Někteří profesionální trenéři říkají, že není potřeba žádné speciální vybavení. S tím však nesouhlasíme. Mezi základní potřebné technologie patří například správný Fitbit, který měří tělesnou aktivitu nejen během výkonu, ale také během spánku, takže poté můžete podrobně analyzovat svůj progres. Pro dámy je pak fitness vybavení daleko nákladnější, zejména pro běžkyně, které nutně musí sehnat sportovní podprsenku, jinak se pro ně jakákoliv aktivita stává nestravitelnou. Možná je to maličkost, ale svou roli hraje při pohybových aktivitách také pot. Je opravdu vhodné mít alespoň jedno potítko, jelikož pot stékající do oči v kombinaci s gelem neprospívá zraku. Zhodnoťe například u firmy Fitness ČR, zda-li Vám ještě něco z vybavení nechybí!

Whey proteiny

Syrovátkové proteiny poznáte velice snadno, nejčastěji nesou označení whey protein(anglicky syrovátka), vždy však platí, že je vhodné podrobně si prostudovat etiketu a zjistit, jestli opravdu jedná o čistý syrovátkový proteiny nebo protein nastavený dalšími zdroji bílkovin. Syrovátková bílkovina je vzhledem bílý prášek, který po rozpuštění ve vodě vytvoří nápoj podobný konzistencí i chutí mléku. Nemá s ním však mnoho společného. Syrovátka vzniká při sražení mléka. Je tedy jednou složkou mléčné bílkoviny. Tou druhou je kasein. Poměr syrovátkové a kaseinové bílkoviny v mléku je 1:4. Při srážení mléka vznikne tvaroh, tedy mléčná bílkovina - kasein. Pak zůstane ještě tekutina a to je právě syrovátka. Má žlutozelenou barvu. Právě tato surovina se využívá k výrobě syrovátkových proteinů. Syrovátková bílkovina jako taková je nerychleji vstřebatelným zdrojem bílkovin dostupným doplňkové výživě. Je tedy ideálním řešením pro potréninkovou suplementaci a suplementaci v obdobích delšího lačnění.

Joomla SEF URLs by Artio